Český prezident Miloš Zeman sa nechal počuť, že je proti akémukoľvek prijímaniu migrantov na územie Českej republiky. Dokonca by bol najradšej, keby sa preruší previerka 80. sýrskych utečencov, ktorí sú v súčasnosti v tureckých utečeneckých táboroch. Predstavuje to podľa prezidenta príliš veľké bezpečnostné riziko.

[sociallocker]“Pán prezident nesúhlasí s akýmkoľvek prijímaním migrantov na české územie. Naša krajina si jednoducho nemôže dovoliť riskovať teroristické útoky, k akým došlo vo Francúzsku a v Nemecku,” povedal Zemanov hovora pre portál iDnes.cz.

Prezident sa tak pripojil k ministrovi financií, Andrejovi Babišovi, ktorý je horúcim kandidátom na premiérske kreslo v budúcoročných voľbách. Babiš na svojom Facebooku doslova napísal toto: “Musíme urobiť všetko pre to, aby sme migrantov odmietali. Vrátane kvót, kde sme boli prehlasovaní. Chcem kvóty odmietnuť aj za cenu sankcií. A Európa musí čo najskôr uzavrieť vonkajšiu schengenskú hranicu, ako o tom hovorím už presne rok. Tam môžeme – a tam by sme mali stavať plot. Nie na českej hranici, ale tam. A to okamžite.”

Podľa kvót Európskej komisie by mala Česká republika prijať  2.691 migrantov. Zatiaľ sú na území našich severozápadných susedov štyria migranti zo Sýrie, ktorí sa pokúšajú získať azyl.

Zdroj: Facebook.com, iDnes.cz Foto: wikimedia.commons.org[/sociallocker]