Český športový svet sa zahalil do smútku po nečakanej správe. Mladý, len 32-ročný majster sveta pred pár dňami naposledy vydýchol. Podľa informácií jeho kamaráta a kolegu mali športovcovi zlyhať vnútorné orgány. Jeho blízki aj fanúšikovia sú zdrvení.

Česká kulturistika je v smútku po zdrvujúcej správe. Začiatkom septembra naposledy vydýchol mladý športovec Jakub Šubrt (†32), ktorý mal celý život aj kariéru pred sebou. Smutnú novinu priniesol portál Ronnie.cz. Jakub bol plný sily a venoval sa aj trénovaniu a športovému koučingu začiatočníkov i pokročilých, pričom na Instagrame ho sledovalo vyše 30-tisíc fanúšikov.

V súťaži NABBA získal už v roku 2008 titul Mr. Universe v kategórií juniorov. Napokon zabodoval aj vo federácií NABBA medzi juniormi na majstrovsvách sveta. V roku 2010 sa stal v Grécku na WFF Mr. Universe absolútnym víťazom medzi mužmi.

Správa o jeho úmrtí zasiahla okrem najbližších aj jeho fanúšikov, ktorí náhlemu odchodu zdravého človeka nemôžu uveriť. Hoci sa nevie presná príčina smrti, Šubrtov kamarát a kolega Filip Grznár čosi prezradil pre ŽivotvČesku: “Správa o jeho úmrtí ma veľmi zarmútila, pretože sme sa vídali pomerne často. Čo viem, tak zomrel na zlyhanie orgánov,” odhalil. Úprimnú sústrasť najbližším.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zivotvcesku.cz, ronnie.cz │ Foto: Instagram/subrtjakub