Aktuálne platia všade vo svete prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré znemožňujú ľuďom nielen navštíviť svoje rodiny, ale aj absolvovať dovolenky či zahraničné cesty. Letecké spoločnosti dnes povoľujú využívať lety výhradne s absolvovaním PCR testu, avšak situácia sa môže už onedlho razantne zmeniť!

Ako totiž načrtol minister zdravotníctva, s odborníkmi sa zhodli v tvrdení, že cestovať lietadlom by mali len ľudia s očkovacím preukazom. „Mnohé krajiny pravdepodobne zavedú povinnosť preukázať sa, že sme boli zaočkovaní a aj letecké spoločnosti,” uviedol v najnovšom vysielaní relácie Na Telo Plus.

S predmetným okrem Krajčího počíta aj Európska komisia, pričom odborníci vyjadrujú presvedčenie, že táto forma ochrany môže prispieť k bezpečnosti v krajine. Na druhej strane však Ursula von der Leyenová uviedla, že ten, kto nepodstúpi vakcináciu a mieni cestovať, by sa mohol preukázať negatívnym PCR testom. Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus však dodal, že polemizovanie o týchto skutočnostiach bude možné až vtedy, keď budú mať prístup k vakcíne všetci.

Kým odborníci tvrdia, že takmer 100-percentou ochranou pred vírusmi môže byť respirátor, lekár Peter Visalajský očakáva aj tretiu vlnu pandémie. „Je vysoko pravdepodobné, že príde. Je otázne, či ešte túto zimu alebo na jar. Ukáže to aj rýchlosť očkovania a opatrenia. Preto je dôležité, aby sme udržali súčasné opatrenia,” uviedol Visolajský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza | Foto: YT/Braňo Závodský Naživo