Cestovanie výhradne pre zaočkovaných? Krajčí to považuje za DOBRÝ nápad!

Dátum:

Aktuálne platia všade vo svete prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré znemožňujú ľuďom nielen navštíviť svoje rodiny, ale aj absolvovať dovolenky či zahraničné cesty. Letecké spoločnosti dnes povoľujú využívať lety výhradne s absolvovaním PCR testu, avšak situácia sa môže už onedlho razantne zmeniť!

Ako totiž načrtol minister zdravotníctva, s odborníkmi sa zhodli v tvrdení, že cestovať lietadlom by mali len ľudia s očkovacím preukazom. „Mnohé krajiny pravdepodobne zavedú povinnosť preukázať sa, že sme boli zaočkovaní a aj letecké spoločnosti,” uviedol v najnovšom vysielaní relácie Na Telo Plus.

S predmetným okrem Krajčího počíta aj Európska komisia, pričom odborníci vyjadrujú presvedčenie, že táto forma ochrany môže prispieť k bezpečnosti v krajine. Na druhej strane však Ursula von der Leyenová uviedla, že ten, kto nepodstúpi vakcináciu a mieni cestovať, by sa mohol preukázať negatívnym PCR testom. Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus však dodal, že polemizovanie o týchto skutočnostiach bude možné až vtedy, keď budú mať prístup k vakcíne všetci.

Kým odborníci tvrdia, že takmer 100-percentou ochranou pred vírusmi môže byť respirátor, lekár Peter Visalajský očakáva aj tretiu vlnu pandémie. „Je vysoko pravdepodobné, že príde. Je otázne, či ešte túto zimu alebo na jar. Ukáže to aj rýchlosť očkovania a opatrenia. Preto je dôležité, aby sme udržali súčasné opatrenia,” uviedol Visolajský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza | Foto: YT/Braňo Závodský Naživo

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...