Cestovný ruch zažíva ťažké obdobie, čoho dôkazom je ukončenie podnikateľskej činnosti tretej cestovnej kancelárie v priebehu iba pár týždňov. Oznam o krachu však šokoval klientov, ktorí sa momentálne nachádzajú v zahraničí a s takýmto záverom dovolenky rozhodne nerátali.

Cestovná kancelária Sunflower Tours pôsobí na Slovensku, v Česku i Poľsku. Klientom ponúka pobyty predovšetkým do Egypta, konkrétne oblastí Hurghada, Marsa Alam či Sharm El Sheikh. ,,Je nám nesmierne ľúto, že sme nútení oznámiť ukončenie činnosti našej cestovnej kancelárie, a zároveň informovať o skutočnosti, že v súčasnosti pripravujeme návrh na vyhlásenie úpadku spoločnosti,“ šokovala cestovka na svojej webovej stránke.

Zamestnanci spoločnosti zároveň upozornili klientov, aby necestovali na letisko s cieľom vrátiť sa domov, keďže nebudú odbavení. Všetky ich uhradené platby sa stanú predmetom škodovej udalosti. Dovolenkári, ktorí uviazli v zahraničí, sa musia obrátiť na svoju poisťovňu, ktorá im má zariadiť a zaplatiť spiatočné letenky. Momentálne však nepoznajú deň ani hodinu, kedy sa im podarí odletieť z destinácie, v ktorej sa nachádzajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sunflowertours.sk  |  Foto: Pixabay, Unsplash