Pandémia koronavírusu si vyžiadala krach ďalšej cestovnej kancelárie. Aj napriek tomu, že mnohí Slováci budú dovolenkovať v zahraničí, situácia je stále mimoriadne vážna. Nakoniec musela oznámiť oficiálny koniec. 

Cestovná kancelária YS Group, známa aj pod menom ,,Dream destination“, sa počas pandémie koronavírusu dostala do vážnych finančných problémov. Spoločnosť sa snažila o záchranu, no napokon došlo k najhoršiemu a verejne oznámila úpadok.

Poisťovňa momentálne čaká na oficiálne potvrdenie o zaevidovaní konkurzného konania k úpadku cestovky na príslušnom súde. V zahraničí by sa nemal nachádzať žiadny klient. ,,Museli sme spraviť najťažšie rozhodnutie v našich životoch. Po rokoch úspešného podnikania v cestovnom ruchu musíme vyhlásiť v týchto dňoch úpadok,“ oznámili pracovníci spoločnosti na oficiálnej stránke.

Cestovka taktiež uviedla, že koronakríza jej dala tvrdý úder, z ktorého sa už nedokázala pozviechať. ,,Bohužiaľ, cestovný ruch zasiahla negatívnym spôsobom azda najviac. Aj keď sme do poslednej chvíle verili a dúfali, že to zvládneme, dnes prijímame porážku a vás všetkých s pokorou žiadame o pochopenie. Prepáčte, že sme to nezvládli,“ píše spoločnosť.

V prípade, ak máte v danej cestovke objednanú dovolenku, rozhodne kontaktujte poisťovňu. Od klientov sa bude vyžadovať tzv. Škodový protokol k poistnej zmluve, zmluvu o obstaraní zájazdu, nevyužité letenky či vouchery, nehovoriac účtovné doklady o platbách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dreamdestination.sk  |  Foto: Pixabay