V jednom z bratislavských autobusov došlo k nepríjemnému incidentu, ktorý si nikto z prítomných nedokáže vysvetliť. Jedna z cestujúcich sa rozhodla zverejniť opis hrozivej situácie na sociálnej sieti, kde sa priznala, že správanie vodiča dodnes nechápe.

Postarší muž išiel nastupovať do trolejbusu číslo 201, pričom v momente, ako sa rukou pridržal dverí, začali sa zatvárať. Cestujúci tak zostal zaseknutý vo dverách idúceho autobusu niekoľko sekúnd. Nebezpečnú situáciu zachytili všetci vo vnútri trolejbusu, pričom začali hromadne kričať na vodiča, aby zastavil vozidlo, no nestalo.

Vodič spravil presný opak a ešte viac stúpil na plyn. ,,Muž sa v plnej rýchlosti trolejbusu uvoľnil z dverí a skotúľal sa po ceste,“ napísala cestujúca na sociálnej sieti. Tento incident potvrdil aj dopravný podnik, ktorý je presvedčený, že zranený muž porušil prepravný poriadok, keďže podľa kamerových záznamov nastupoval v momente, keď už znel svetelný a zvukový signál.

Celú situáciu musel zamestnávateľovi vysvetliť aj vodič, ktorý tvrdil, že cestujúcich, ktorí na neho kričali, jednoducho nepočul. Jeho výpovedi je však veľmi ťažké uveriť. Ak na vás kričí celý autobus, zrejme je nemožné, aby ste nezachytili ani len jeden z mnohých hlasov. I keď človek nikdy nevie…

Zdroj: pluska.sk, Facebook  |  Foto: Facebook/verejná doprava