46-ročný niekdajší výborný hokejový obranca Zdeno Chára, ktorý nosil dlhé roky na hrudi kapitánske céčko v drese Bostonu Bruins a kapitánom bol niekoľkokrát aj v slovenskej reprezentácii, rozhodne nevyzerá ako vytrvalec. Avšak práve vytrvalostné behy ho po konci hokejovej kariéry uchvátili.

A nutno dodať, že na svoj vek a predovšetkým telesné proporcie je ťažko uveriteľné, že je schopný predvádzať také výkony.

Aktuálne má za sebou maratón v americkom meste Houston, ktorého sa zúčastnilo cca sedem tísíc vytrvalcov. On obsadil solídne 831. miesto, atakoval teda elitných desať percent závodníkov. Vo svojej vekovej kategórii 45-49 rokov skončil z viac ako piatich stoviek na 42. mieste.

Mimochodom, svoje doterajšie maximum si vylepšil o takmer šesť minút na hodnotu 3 hodiny 10 minút a 24 sekúnd, čo je tempo 3 minúty a 41 sekúnd na kilometer a priemerná rýchlosť 13,3 kilometra za hodinu. Úctyhodný výkon!

„Čas 3:10 je na chlapa s jeho výškou pôsobivý. Bol som na pretekoch a zazrel som ho okolo 22. míle. Vedel som, že je vysoký, ale vidieť ho naživo bolo šialené. Ak by existovala kategória, ktorá zohľadňuje hmotnosť, tak by ju vyhral,” napísal jeden z bežcov.

Doplníme, že víťazom sa stal marocký vytrvalec Zouhair Talbi v čase 2:06:39, ktorým vytvoril rekord maratónu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sportnet.sk (@sportnet.sk)

Zdroj: Sportnet | Foto: IG/zeechara33