V januári 2015 sa oči celého sveta upierali na tragédiu, ktorá sa odohrala v redakcii časopisu Charlie Hebdo v Paríži. Všetci s redaktormi a ich rodinami súcítili, ale zdá sa, že Charlie Hebdo nepozná súcit s nikým.

[sociallocker]Kontroverzné karikatúry proroka Mohameda vtedy stáli život 11 ľudí, ďalších 11 bolo zranených. No Charlie Hebdo sa len tak nedá zastrašiť. Naďalej pokračujú v uverejňovaní karikatúr. Tento raz si vzali na mušku obete silného zemetrasenia v Taliansku.

Hovorí sa, že satira nepozná hraníc, ale toto už je trochu silná káva. Kresba zobrazuje obete zemetrasenia ako obľúbené typické talianske jedlá- cestoviny. Skrvavený muž ako pene s paradajkami, ohorená žena ako zapekané pene a obete v troskách ako lasagne.

Ako sme vás už informovali TU, silné zemetrasenie zasiahlo stred Talianska, najmä mesto Amatrice, s magnitúdou 6,0. Krajina sa teraz z neho spamätáva. V otrasoch zahynulo viac ako 300 obetí.

Nápad predstaviť obete ako cestoviny vznikol zrejme preto, lebo z Amatrice pochádza jeden originálny recept na cestoviny Pasta all’amatriciana. Spomínané karikatury opäť rozbúrili debatu o hraniciach slobody prejavu. Mnoho hlasov na sociálnych sieťach kladie aj otázku, prečo ľuďom nevadia zosmiešňujúce obrázky moslimov a ich náboženstva, ale toto ich už poburuje. Sami posúďte

Charlie-Taliansko

Zdroj: bbc.com | Foto: twitter.com, flickr.com
[/sociallocker]