Facebook začal pred istým časom, aj v súvislosti s očkovaním či vojnovým konfliktom na Ukrajine, pozerať oveľa prísnejšie na neoverené alebo nepravdivé informácie zdieľané na sociálnej sieti. Dokonca sa americká firma vyjadrila aj priamo k situácii v našej krajine.

Slovensko sa pritom opakovane umiestňuje na popredných priečkach rebríčkov výskumov, ktoré sa zaoberajú nekritickým preberaním hoaxov a klamlivého obsahu i jeho zdieľaním. Medzi štandard patria aj hanlivé a rovnako nepravdivé informácie, ktoré zdieľajú samotní politici.

Pred krátkym časom pritom zablokovala spoločnosť META účet poslanca Ľuboša Blahu, ktorý mal jej pravidlá opakovane porušovať. Rovnaký osud postretol aj Mareka Šouna, ktorý sa vo voľbách snažil uspieť so stranou 99 %. A práve jeho reakcia Facebooku vytočila natoľko, že spustil petíciu, ktorou chce sociálnu sieť na Slovensku ukončiť. „Nakoľko spoločnosť META, prevádzkovateľ Facebooku na Slovensku, porušuje európske predpisy (sloboda slova, presadzovanie nátlakom liberálny extrémizmus), žiadame zablokovať spoločnosti Meta Facebook na území Slovenskej republiky,“ požaduje. Doposiaľ má vyzbieraných 67 podpisov.

Na vec upozornila stránka Podvody a Hoaxy SR: „Hovorili sme to, hovoríme to a budeme hovoriť: každý Slovák, ktorý je na Facebooku, podporuje americkú svetovládu… Kolaborantskí Slováci, ktorí platia Facebooku doláre, podporujú Ukrajinu vo vojne proti Rusku. Facebook totiž časť týchto peňazí pumpuje do Bidenovho rozpočtu a ten ich posúva Zelenskému,“ zdieľali pôvodný status známeho Slováka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR │ Foto: Unsplash