Internetový portál Platy.sk vykonal ešte v auguste tohto roku výskum, do ktorého sa zapojilo 8 634 zamestnancov. Výsledok priniesol prekvapujúci fakt, že platy ľudí môžu byť priemerne až o 31% vyššie vďaka tomuto!

[sociallocker]Internetový portál Platy.sk je zameraný na platové ohodnotenie zamestnancov. Na tejto stránke nájdete pravidelne priemernú výšku platu vo svojom odbore, výsledky výskumov zameraných na túto tematiku, ale taktiež napríklad platové rozdiely v rámci rôznych kútov Slovenska. Tento rok v auguste vykonal spomínaný portál veľký platový prieskum. Z neho vyplýva, že ľudia, ktorí pri práci pravidelne využívajú cudzí jazyk, zarábajú priemerne až o 31% viac, čo znamená, že ich výplata je priemerne o 498 eur vyššia!

clipboard26

Najpoužívanejšími cudzími jazykmi medzi slovenskými zamestnancami sú angličtina, nemčina a francúzština. V prípade týchto troch svetových jazykov sa však prekvapujúco platové podmienky veľmi nelíšia. Najrozšírenejším odborom, v ktorom zamestnanci využívajú jeden z cudzích jazykov, je IT.

Výsledky internetového výskumu

clipboard23 clipboard24 clipboard25

Zdroj: Platy.sk | Foto: Pixabay.com, Platy.sk, YouTube[/sociallocker]