Zima pomaly klope na dvere a aj na naše okná. Väčšina domácností je dnes zabezpečená tými modernými z PVC materiálu, ktoré však dokážu v studených mesiacoch ušetriť nemalé peniaze. Vedeli ste o tejto tajnej funkcii?

Zima je už za dverami a mnoho slovenských domácností sa zamýšľa nad tým, ako v studených mesiacoch ušetriť peniaze za kúrenie. V našich príbytkoch väčšinou vsádzame na moderné okná z PVC materiálu, no málokto tuší o ich tajnej funkcii, vďaka ktorej si nesiahne tak hlboko do peňaženiek.

Jedná sa o zimný režim okna, ktorý si dokážete prestaviť na tom svojom celkom sami s pomocou imbusového kľúča či skrutkovača. Činnosť vám pritom zaberie len pár sekúnd až minút, no tento jednoduchý krok vám dokáže zabezpečiť menší únik tepla z domova.

Stačí, ak kľúčom prestavíte súčiastky rozmiestnené po celom ráme okna do polohy, ktorá je vysvetlená vo videách nižšie. Zmeníte tak prítlak a zabezpečíte si lepšiu izoláciu. Naopak, pred nástupom leta je vhodné prestaviť okná do letného režimu, pričom sa izolácia okien zníži. Pozrite si jednoduché inštruktážne zábery, podľa ktorých to zvládnu aj tie menej technicky zdatné typy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YouTube/Televízia Markíza, AluplastPD, Pixabay