Po letných prázdninách, kedy väčšina z nás dostala možnosť trošku povoliť, sa opäť musíme vrátiť do pracovného režimu. Pre niektorých je ich profesia radosťou, pre iných ide o veľké utrpenie, pričom pravidelne sledujú pracovné ponuky s túžbou čo najskôr odísť. Nemusíte sa obávať, pracovný portál ponúka množstvo možností, pričom vás určite minimálne jedna z nich osloví.

Ak vám však vaša práca okrem peňazí už dávno nič nedáva a vlastne už ani ten plat nie je pre vás motiváciou, je načase poobzerať sa po niečom novom. V prípade mladých študentov je absolútnou samozrejmosťou, že každý jeden deň ,,lustrujú“ pracovný portál, kde sa sústreďujú na voľné miesta, ktoré by mohli popri škole zvládnuť. Jedným z najväčších lákadiel sa však stalo doučovanie, keďže si môže mladý človek takto privyrobiť približne 6,50 eura na hodinu, čo predstavuje mesačnú výplatu okolo 1 000 eur.

Je však čas pozrieť sa na profesiu, kde je nutné, aby budúci pracovník stavil na svoje vzdelanie a skúsenosti, kde by si študent určite neškrtol. Na prvej priečke je rozhodne profesia spojená s modernými technológiami. Priemerná mesačná mzda pracovníka v telekomunikáciách či počítačového programátora predstavuje okolo 1 954 eur. Je nutné poznamenať, že v tejto oblasti majú firmy neustále voľné miesta.

Ak nie ste technicky zdatný, nerobte si ťažkú hlavu. Pracovný portál vám rád ponúkne prácu v oblasti finančných služieb. Nezabúdajme, že peniaze hýbu svetom, a tak sa nemôžeme čudovať, že sprostredkovateľ, agent či poradca zhrabne za mesiac viac ako 1 800 eur. V oblasti poistenia je síce plat o niečo nižší, ale 1 529 eur mesačne rozhodne nie je na zahodenie.

Voľné miesta sa rozhodne nachádzajú aj v reklame a prieskume trhu. Pracovné ponuky sa sústreďujú predovšetkým na kreatívnosť budúceho zamestnanca. Zahoďte filozofiu a pripomeňte si, že reklama je nástroj, ako vyrušiť diváka pri sledovaní jeho obľúbenej relácie. A navyše, 1 646 eur mesačne možno zmení vaše predsudky.

Zdroj: pluska.sk, interez.sk, skuskaosobnosti.sk, akcnezeny.sk  |  Foto: Pixabay