Vo štvrtok večer otriasla celým svetom informácia o samovražde frontmana populárnej rockovej skupiny Linkin Park, Chestera Benningtona. Mnohí fanúšikovia tomu spočiatku nechceli uveriť a informáciu považovali len ako promo ku skladbe ,,Talking To Myself”. Avšak nakoniec sa ukázalo, že je to, bohužiaľ, pravda. Chester sa vo svojich 41 rokoch obesil v jeho súkromnej rezidencii v Los Angeles. Stále však nie je isté, čo ho k zúfalému činu viedlo. Nešťastná láska alebo nebodaj finančné problémy?

Množia sa dohady o tom, že líder skupiny Linkin Park psychicky neuniesol úmrtie jeho verného priateľa Chrisa Cornella († 52), člena hudobnej formácie Audioslave, ktorý zomrel iba pár mesiacov dozadu. Chester sa s jeho úmrtím nevedel vyrovnať a i práve to mohol byť spúšťač neblahých emócií následne vedúcich k suicidálnym sklonom. Nezanedbateľný je i fakt, že Chester sa obesil 20. júla, presne na narodeniny jeho kamaráta.

Z jeho posledného odkazu, ktorý venoval na sociálne sieti Twitter práve Chrisovi, mrazí. Dohnal ho k samovražde žiaľ za blízkou osobou?

,,Minulú noc sa mi snívalo o Beatles. Zobudil som sa na to, ako mi v hlave hrá Rocky Raccoon a ja som sa sústredil na tvár mojej ženy. Práve mi povedala, že môj kamarát zomrel. Plakal som a moja hlava bola plná myšlienok o tebe. Stále plačem so smútkom a vďačnosťou, že som s tebou a tvojou rodinou mohol zdieľať pár veľmi špeciálnych chvíľ. Bol si mojou inšpiráciou v mnohých veciach, o ktorých si ani nevedel. Tvoj talent bol čistý a bezkonkurenčný. Tvoj hlas bola radosť aj bolesť, hnev aj odpustenie, láska aj bolesť srdca, všetko v jednom. Predpokladám, že to všetko, čo všetci sme. Pomohol si mi to pochopiť. Pozerám video, v ktorom spievaš “A day in the life” od Beatles a myslím na svoj sen. Rád by som si myslel, že si mi svojím spôsobom dával zbohom. Neviem si predstaviť svet bez teba. Modlím sa, aby si v budúcom živote našiel pokoj. Všetku svoju lásku posielam tvojej žene a deťom, priateľom a rodine. Ďakujem ti, že si mi dovolil byť súčasťou tvojho života. So všetkou láskou tvoj priateľ.”

Zdroj: Twitter