V noci z pondelka na utorok (17. augusta) došlo k tragickej udalosti neďaleko obce Turček na mieste, kde sa uskutočňuje každoročný detský tábor. Žiaľ, jedno z detí utrpelo natoľko závažné zranenia, že mu zdravotníci už nedokázali pomôcť.

V letnom tábore sa v osudnú noc nachádzalo 80 detí a 24 animátorov. Cez miesto, kde sa nachádzali indiánske stany sa prehnala nočná búrka s krupobitím a silným vetrom. Prvotné informácie hovorili o údere blesku, ktorý zasiahol skupinu detí, no bližšie informácie o nehode odhalili pravý dôvod tragédie.

Silný vietor totiž spôsobil zrútenie šiestich stanov z desiatich postavených. Konštrukcia jedného z indiánskych stanov spadla práve na 7-ročného chlapca, ktorého smrteľne zranila. Ďalších 7 detí sa zranilo, pričom po ošetrení boli prevezené do okolitých nemocníc.

Ostatné deti boli presunuté do budovy kláštora, kde mali poskytnuté dočasné ubytovanie. Letná sezóna bola oficiálne ukončená a rodičia si postupne chodia vyzdvihnúť svoje deti. Celý prípad je momentálne predmetom vyšetrovania. ,,Chceme sa naozaj srdečne poďakovať záchranárom, hasičom a policajtom, ale aj všetkým ostatným za ich jedinečný prístup a ochotu pomôcť. Pozostalej rodine a priateľom vyjadrujeme úprimnú a hlbokú sústrasť,“ uvádza sa na facebookovej stránke táboru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Letný Indiánsky Tábor – Na Prérie a Do Lesov!, TV Markíza