Hrozná smrť krátko po Vianociach zastihla rodinu s 8-mesačným chlapčekom Leonom. Mama zašla s bábätkom do nemocnice, no odtiaľ ju poslali domov s lekárskym predpisom. O dva dni neskôr chlapček zomrel.

Mladá rodina prežíva hrôzostrašné sviatky. Hanna Duncan a Jamie Riley vychovávali v škótskom Kirkcaldy svojho 8-mesačného chlapčeka Leona. Ten začal mať už pred šiestimi týždňami zdravotné problémy.

Potom, čo slabol a pri dýchaní chrčal, s ním zašla vystrašená matka do nemocnice. Lekár ju však poslal domov a malému predpísal detskú formu lieku paracetamol na bežný vírus. Chlapček mal však aj naďalej vysokú teplotu a po 48 hodinách od návštevy lekára skonal.

Zdrvení rodičia tak svojmu pokladu v piatok vystrojili pohreb, pričom v nemocnici prebieha vyšetrovanie smutného prípadu. “Neviníme sestry, ktoré mali službu. Viníme národný zdravotný systém. Vieme, že zamestnanci pracujú pod tlakom,” dodáva užialená mama pre Mirror.

Lorri, stará mama Leona, prezradila, že si len želajú vedieť, prečo nemocnica poslala chlapčeka domov. Na pohreb však všetkých požiadali, aby prišli v bielom: “Oslavujeme Leonov život. Nebudeme depresívni. Mali sme tú česť poznať ho osem mesiacov a sme pyšní rodičia a starí rodičia. Stále sa smial. Aj počas posledných dní, keď mu nebolo dobre, sa stále usmieval. Toto boli Leonove prvé Vianoce a chceme, aby si ľudia obliekli vianočné oblečenie,” vysvetľuje Leonova babička. Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: Twitter, Facebook/ Hannah-louise Duncan