Len 2-ročný chlapček prišiel o život kvôli vážnemu ochoreniu. O smrť dieťatka sa ale čiastočne pričinil aj jeho vlastný otec, ktorý minul veľkú finančnú zbierku určenú na synčekovu nákladnú liečbu.

2-ročný chlapček menom Joao Miguel Alves z Brazílie trpel počas krátkeho života vážnym ochorením s názvom spinálna svalová atrofia. Na svoju finančne nákladnú liečbu liekom Spinraza, ktorý zabraňoval rozvoju choroby, mu prispela čiastočne vláda aj dobrovoľníci, ktorí spoločne vyzbierali krásnu sumu 230-tisíc eur, aby chlapčeka zachránili.

Jeho otec Mateus Henrique Leroy Alves (37) sa ale podľa informácií britského Metra rozhodol, že vyzbierané peniaze určené synovi minie na vlastný životný štýl. Na dvoch účtoch zo štyroch, ktoré mal na starosti práve otec, začali odrazu miznúť veľké sumy peňazí, čo si okamžite všimla manželka a mama chlapčeka Karine. Muž si mal dva mesiace užívať v luxusnom hoteli s prostitútkami, alkoholom a drogami, až kým ho polícií nenahlásila práve vlastná žena.

Otec rodiny, ktorý skončil zatknutý v rukách polície, ale tvrdí, že sa stal v hoteli obeťou vydierania. Vyšetrovanie prípadu stále pokračuje, no už teraz má nevinnú obeť, ktorá na celý incident doplatila životom. Malý Joao totiž 17. októbra zomrel v nemocnici v brazílskom meste Conselheiro Lafaiete.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: YouTube/TV Paranaiba