Dvaja chlapci vo veku 16 a 17 rokov sa vybrali na cyklistický výlet. To však ešte netušili, že ktosi na ceste nastražil nechutnú pascu, ktorá ich mohla stáť aj život. Skončili so stredne ťažkými zraneniami v nemocnici.

Dvaja tínedžeri vo veku 16 a 17 rokov sa vybrali pred niekoľkými dňami na cyklistický výlet v českom Děčíne. Keď prechádzali cestou pod Sněžníkom, rozhodli sa to zobrať skratkou. To však ešte netušili, že niekto nastražil na ceste odpornú pascu, ktorá ich mohla stáť život.

Vo výške riadenia bicykla sa na ceste nachádzalo natiahnuté oceľové lanko, ktoré bolo sotva vidieť. V prípade, že by sa na bicykli nachádzalo menšie dieťa, mohol mať incident fatálne následky. Chlapci pritom išli za sebou, a tak skončili na zemi. Našťastie mali helmy aj chrániče, ktoré podľa informácii českého Blesku stlmili ich pád.

Obaja ale skončili v nemocnici s odreninami a stredne ťažkými poraneniami. Na danom mieste pritom nejde o prvý incident tohto typu, keďže sa len niekoľko dní pred nehodou zranil motorkár kvôli natiahnutému ostatnému drôtu na ceste. Polícia vec naďalej vyšetruje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Polícia SR, Pexels