K nebezpečnej dopravnej nehode došlo v okrese Zlaté Moravce. Len 16-ročný chlapec, ktorý nemal oprávnenie viesť motorové vozidlo, išiel na automobile zn. Škoda Fabia Combi spolu so 14-ročným kamarátom. Slovákov ale po medializácii prípadu šokoval najmä jeden detail.

Nebezpečná dopravná nehoda sa stala v pondelok poobede v okrese Zlaté Moravce medzi Tesárskymi Mlyňanmi a Slažanmi. Len 16-ročný chlapec, ktorý nemal vodičský preukaz, viedol vozidlo zn. Škoda Fabia Combi so 14-ročným kamarátom na mieste spolujazdca. Podľa informácii nitrianskej polície nezvládol ľavotočivú zákrutu a s autom narazil do neďalekého stromu.

Dôvodom nárazu bolo zrejme neprispôsobenie rýchlosti, pričom auto začalo okamžite horieť. 14-ročný spolujazdec pritom po nehode vyšiel z vozidla po vlastných nohách. Mladého vodiča ale z horiaceho auta zachraňovali svedkovia nehody, ktorí mu týmto činom zrejme zachránili život.

16-ročný (ne)vodič bol s ťažkými zraneniami prevezený vrtuľníkom do bratislavskej nemocnice. Polícia prípad naďalej prešetruje, no Slovákov zarazil najmä jeden detail. Okrem toho, že nechápu, odkiaľ zobral mladý tínedžer bez vodičáku auto, ich prekvapil aj fakt, že kamarát na vedľajšom sedadle sa z auta vyslobodil sám, no vodičovi museli pomáhať cudzí ľudia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR