V sobotu na kúpalisku Vadaš v Štúrove zomrel iba štvorročný chlapec. Nešťastie sa malo stať po tom, ako sa hral so svojím otcom. Ten sa teraz k tomu vyjadril.

[sociallocker]Chlapec sa so svojím otcom hral na kúpalisku Vadaš v Štúrove, v bazéne Hviezda. Bláznili sa rovnako, ako to robí mnoho iných rodičov. Otec mal syna vyhadzovať do vody, pričom sa viackrát napil aj vody, keď sa dostal pod hladinu, informuje cas.sk. Chlapcovi o chvíľu prišlo zle. Otec ihneď upovedomil záchranára pri bazéne. Záchranárom na kúpalisku ani rýchlej zdravotnej pomoci sa chlapca zachrániť nepodarilo. Riaditeľ kúpaliska Endre Hogenbuch vyjadril rodine úprimnú sústrasť. Tvrdí však, že všetci urobili pre záchranu chlapca, čo sa dalo.

V tomto bazéne sa otec hral so synom

K nešťastiu sa vyjadril pre cas.sk už aj otec chlapca. “Pravdou je, že som malého vyhodil do vzduchu len raz. Spadol do vody, kde mohol byť tak dve sekundy,” vysvetlil Viktorov otec (34).  “Keď som ho z vody vytiahol, spýtal som sa ho, či chce ešte raz a on mi povedal, že nie. Prakticky vzápätí upadol do bezvedomia. Žiaľ, záchranári mu už pomôcť nedokázali,” dodal pre cas.sk otec chlapca.

Nový Čas priniesol čerstvú informáciu o tom, čo zistila pitva chlapca.  “Chlapček zomrel na náhlu reflexnú smrť vo vode. Mal podráždenú sliznicu, utrpel šok a zástavu srdca. Takéto náhle úmrtie sa odborne nazýva suché utopenie,” uviedli. Pri suchom utopení, človek vodu prehltne, ale nedostane sa do pľúc.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook [/sociallocker]