Chmelár obhajuje let vládnym špeciálom: Nejde o papalášizmus, ale…!

Dátum:

Peter Pellegrini v posledných týždňoch musí čeliť rôznym kauzám, ktoré ho rozhodne neukazujú v dobrom svetle. Politik je tak nútený vysvetľovať svoje konanie pod drobnohľadom kamier. Je celom prekvapujúce, že sa ho najnovšie zastal Eduard Chmelár.

Je to iba pár hodín, čo sa na verejnosť dostala informácia o ceste Petra Pellegriniho vládnym špeciálom do Nemecka. 31. decembra 2019 sa zúčastnil opery, na ktorú ho pozval samotný tenorista Pavol Bršlík. Mnohí politici konanie expremiéra označili za papalášske správanie.

Predseda strany Hlas-SD sa bráni vyjadrením, že išlo o pracovnú cestu s cieľom podporiť prezentáciu špičkovej slovenskej kultúry v zahraničí. Taktiež upozornil, že je ochotný preplatiť náklady za let, ak kontrola zistí jeho pochybenie. Na celú kauzu sa rozhodol zareagovať uznávaný politológ Eduard Chmelár, ktorý je presvedčený, že nejde o dôkaz o papalášizme, ale vizitka slovenskej nekultúrnosti.

Predseda hnutia Socialisti.sk upozornil, že operný spevák osobne pozval Pellegriniho na významný koncert a voľný lístok mu poslal tesne pred predstavením. ,,Toto sa rozhodne nevolá papalášizmus, ale reprezentácia štátu a podpora slovenskej kultúry v zahraničí. Možno by burani chceli, aby naša štátna reprezentácia chodila na rebriňáku, ale aj potom by asi frflali, kde vzali na kone, prečo sa predvádzajú a ja neviem ešte čo. Napokon, smejú sa mu, že chodí na trakore, tak asi by mal chodiť na ňom aj do Drážďan, aby boli sedláci spokojní. Toto je strašná hanba a vizitka predovšetkým kultúrnej vyspelosti tohto národa,“ napísal na sociálnej sieti nahnevaný Chmelár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Chmelár  |  Foto: FB/Eduard Chmelár, Peter Pellegrini, YT/Eduard Chmelár

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

ŠOKUJÚCA SPRÁVA! Zomrela česká herecká legenda!

Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa...

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...