Mnohí dovolenkári nedajú dopustiť na Chorvátsko, pričom si pravidelne užívajú Jadranské more. V posledných mesiacoch sa však na plážach rozmohol taký ,,nešvár“. Chorváti napokon stratili trpezlivosť a rozhodli sa situáciu, ktorú spôsobujú turisti, radikálne riešiť.

Jeden z najobľúbenejších trikov dovolenkárov je obsadenie si ležadla prostredníctvom uteráka či poukladanie uterákov k pláži, aby si zabezpečili dobré miesto pri mori. V niektorých prípadoch si tam turisti nechávajú svoje veci už deň predtým alebo prídu k pláži skoro ráno, položia uterák a idú si po svojom.

Veľmi ľahko sa tak môže stať, že po príchode na pláž vidíte kopec uterákov, no žiadnych rekreantov. Chorváti sa preto rozhodli, že budú obsadzovanie miesta vopred pokutovať. Mesto Novi Vinodolski už avizuje, že dovolenkári môžu dostať pokutu vo výške 1 500 kún (asi 200 eur).

V oblasti Baška Voda majú podobnú skúsenosť, no momentálne sa rozhodli pre varovania. Budúci rok sa však pokutovanie za obsadzovanie miest uterákom určite rozšíri, keďže turisti to majú výrazne preháňať. Každé ráno zamestnanci hotela odnášajú obrovské množstvá uterákov do skladu, kde si ich môžu dovolenkári vyzdvihnúť. Málokto však tak aj urobí!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: rtl.hr  |  Foto: Unsplash