Posledné mesiace bojoval herec, producent a režisér s vážnym leukemickým ochorením. Hoci sa spočiatku zdalo, že sa jeho stav začína zlepšovať, v posledných týždňoch sa mu prihoršilo. Dcéra Andyho Hryca potvrdila na sociálnej sieti, že v noci zomrel.

Andy Hryc (†70) odišiel do umeleckého neba nadránom 31. januára. Po ťažkom boji s akútnou leukémiou síce zazneli pozitívne slová lekárov, no z posledných záberov herca, ako aj z jeho slov bolo jasné, že nemal vyhraté. Ako vždy, ani v tomto prípade ho neopúšťal humor a dobrá nálada, ktoré boli pre neho povestné.

Jeho milovaná dcéra Wanda zverejnila na sociálnej sieti dojímavú fotografiu, ako otca drží za ruku a opísala posledné sekundy s ním: „Dnes o 3:13 hod. ma opustil najdôležitejší muž môjho života… Posledné hodiny toho jeho som ho držala pevne za ruku, posledné slová, ktoré som mu povedala, boli „ľúbim ťa“ a posledné slová, ktoré povedal on, boli „aj ja ťa veľmi ľúbim“… Zbohom, tato, ďakujem za všetko, už nič nebude ako doteraz,“ napísala zronená producentka.

Andy Hryc začal svoju kariéru štúdiom na VŠMU v Bratislave a pôsobil najprv v Štátnom divadle v Košiciach, no napokon sa presunul do bratislavského Divadla Nová Scéna, v ktorom sa stal v roku 2002 riaditeľom. Zahviezdil vo filmoch ako Sebechlebskí hudci, Ráno pod mesiacom, Habermannov mlyn, Kamarád do deště, Černí baroni či v slávnom Rivers of Babylon. V rokoch 1992 – 2005 pôsobil ako riaditeľ Rádia Twist, no pracoval aj ako konzul Slovenska v Seychelskej republike. Zabŕdol aj do politiky, stál pri vzniku HZDS, čo neskôr označil za omyl, kandidoval do eurovolieb a tri roky robil poradcu ministrovi kultúry Milanovi Kňažkovi. V roku 2008 prežil tragickú haváriu a smrť svojho syna Huga. Úprimnú sústrasť rodine a blízkym.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Wanda Adamik Hrycova