Počet chorých na Slovensku spôsobuje nielen zatváranie škôl, ale aj nemocníc. Ďalšia klinika oznámila, že dvere pre návštevy budú zatvorené až do odvolania, kým sa situácia nezlepší. 

Chrípková epidémia na Slovensku spôsobila zatvorenie ďalšej veľkej nemocnice. Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach bola nútená kvôli stavu v regióne zatvoriť svoje dvere pre návštevy, ktoré do nemocnice chodia denne.

Na Klinike v týchto dňoch hospitalizovali 19 pacientov s ťažkým priebehom chrípky, pričom títo ľudia majú počas ochorenia veľké zdravotné komplikácie. Ambulantne na tejto Klinike ošetrili ďalších 45 osôb, ktoré hospitalizáciu nevyžadovali.

Situácia je alarmujúca nielen v Košickom kraji, ale na celom území Slovenska. Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura nie je prvou, ktorá musela zakázať návštevy pre pacientov. Z dôvodu akútnych respiračných ochorení bolo v poslednom týždni ohlásených len v tomto kraji viac ako 15 000 ochorení, čo je naozaj veľa. Zákaz návštev v spomínanej nemocnici platí až do odvolania, kým sa situácia nezlepší.

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/UN L Pasteura Košice