Futbalová Liga majstrov UEFA je zlatou baňou. Len za účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov je garantovaných viac ako 15 miliónov eur a celky, ktoré sa dostanú do záverečných kôl, zarobia za sezónu v Európe kľudne aj viac ako 60 miliónov eur a víťaz aj cez 100 miliónov.

Avšak hokejová obdoba tejto súťaže sa veľkej obľube neteší. Často na zápasoch nie je ani vypredané a dokonca je podľa zástupcov klubov výrazne stratovou záležitosťou. O tom vedia aj vo Vítkoviciach.

Klub z mestskej časti Ostravy po tom, ako postúpil zo základnej časti z 9. miesta, vyradil v play-off už kluby Pelicans Lahti (Fínsko) a Rapperswill (Švajčiarsko), a teda, v januári naň čaká semifinálový dvojzápas proti silnému švédskemu protivníkovi Skellefteä. Vo finále bude hrať víťaz dvojzápasu buď s fínskym Lukko Rauma alebo švajčiarskym tímo Servette.

Ak by si ale niekto myslel, že sa vďaka tomu klub finančne “zahojí”, mýli sa.

„Nebyť finančnej podpory mesta Ostrava a Moravskosliezskeho kraja, ktoré účelovou dotáciou už v rozjazde ročníka účasť Vítkovíc v medzinárodnej súťaži podporili, bola by strata výrazná. Postup do elitnej štvorky na tom nič nemení. Stále sme v mínuse,“ zhodnotoli zástupcovia vitkovického klubu, ktorí nechcú konkrétne čísla komentovať.

Podľa dohody a regulí CHL na to ani nemajú právo. Ide vraj o interné veci medzi klubmi a vedením súťaže. Je však zrejmé že prize money rozhodne výdavky na cestovanie, ubytovanie a „prevádzku“ Ligy majstrov nepokryjú. 

Celkovo si kluby rozdelia len necelé 3 milióny eur, víťaz má mať nárok len na 360 tisíc eur, a teda, ani ten možno nie je ziskový. Aj preto sa nedá hovoriť o tom, že by táto súťaž pútala nejakú výraznejšiu pozornosť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)

Zdroj: Blesk.cz | Foto: IG/hcvitkovice