Dovolenková sezóna je v plnom prúde a väčšina ľudí odchádza niekam načerpať sily. Najčastejším výberom je práve Chorvátsko, prípadne Taliansko, kam sa dá jednoducho dostať autom a netreba sa stresovať na letisku pri letiskovej kontrole. Do auta sa zmestí všetka batožina, dokonca aj tá nepotrebná. Ale práve tento spôsob prepravy na dovolenky nesie so sebou istú dávku rizika.

[sociallocker]Ak sa v najbližších dňoch chystáte na rakúske, maďarské, chorvátske či talianske diaľnice, vyzbrojte sa poriadnou dávkou trpezlivosti, dostatkom tekutín a rozptýlením v podobe knihy, hudby či spoločenských hier. Počkáte si totiž dobrých pár hodín naviac, pretože v tomto období kolabuje doprava do obľúbených dovolenkových destinácií. Najhoršia situácia je cez víkend, kedy sa zväčša striedajú turnusy, preto sa na cestách objavuje neskutočne veľké množstvo turistov. Ak môžete, vyrazte radšej na cestu v priebehu týždňa, kedy je aspoň o niečo väčšia šanca plynulej premávky.

Najhoršiu situáciu hlásia chorvátske diaľnice, najmä hraničné priechody Macelj a Dragonja. Niekoľko hodín si počkáte na diaľniciach pri hlavnom meste Záhreb, kde kolóny dosahovali až neuveriteľných 20 kilometrov! Podobná situácia vás však čaká aj v Splite, Omiši či Makarskej.

Taliani vyrážajú na dovolenky začiatkom augusta, preto sa pripravte na obmedzenia najmä na diaľnici A22 a cestou smerom z Innsbrucku.

Zdroj: topky.sk | Foto: Pixabay[/sociallocker]