Prešľap Dominiky Cibulkovej, ktorá sa nechala začiatkom mesiaca prednostne zaočkovať proti koronavírusu, sledovalo doslova celé Slovensko. Bývalá profesionálna športovkyňa následne prijala výzvu ministerstva zdravotníctva, ktoré považovalo za správne, aby sa zúčastnila dobrovoľnej výpomoci nemocniciam a následne informovala verejnosť o vážnosti ochorenia Covid-19 a dôležitosti vakcinácie.

Potom, čo vláda schválila tzv. celoplošný skríning obyvateľstva, sa Dominika Cibulková objavila v bratislavskej nemocnici ako dobrovoľníčka. V utorok (19. januára) pomáha zdravotníkom v Národnom ústave detských chorôb ako administratívna pracovníčka, pričom ako priznáva, je to pre ňu veľká výzva.

“Keď sa urobí nejaká chyba, tak sa jej treba postaviť čelom a práve preto som aj dneska prijala výzvu ministerstva zdravotníctva, aby som aspoň takto podporila zdravotníkov a som naozaj rada, že tu môžem byť a že mi to môj 7-mesačný syn dovolil,” uviedla pred televíznymi kamerami. Ako zároveň Dominika dodala, verejne by chcela podporiť očkovanie, ktoré je podľa jej slov dôležité a jedinou šancou, ako sa vrátiť späť do normálneho života.

Ona osobne nemala po vakcinácii žiadne vedľajšie účinky okrem stuhnutého svalu, kým jedným dychom dodáva, že stále nemá imunitu voči koronavírusu, nakoľko zatiaľ absolvovala len prvú dávku očkovania. Cibulková zároveň uviedla, že by rada podala zdravotníkom pomocnú ruku aj v iné dni, no prioritou je pre ňu syn, ktorému musí byť k dispozícii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/ozz9mc

Zdroj: YouTube/HN televízia | Foto: YouTube/HN televízia, Instagram/Domicibulkova