10. januára šokovala celé Slovensko informácia o prednostnom očkovaní Dominiky Cibulkovej a jej manžela voči koronavírusu. 31-ročná tenistka sa mala dostať na zoznam medzi zdravotníkov v bratislavskej nemocnici, čo sa stretlo s mimoriadnou vlnou nevôle.

K celej situácii sa s odstupom pár hodín vyjadrila i samotná športovkyňa, ktorá uviedla, že si najskôr nebola vedomá pochybenia a na zoznam sa dostala pod domnienkou, že len vypĺňa prázdne miesto v poradovníku. Celá kauza ohľadom Cibulkovej však prerástla do mimoriadnych rozmerov, pričom Slováci na nej nenechali nitku suchú.

Potom, čo sa k očkovaniu Dominiky vyjadril premiér, či dokonca ministerstvo zdravotníctva, sa udalosť dočkala aj svojej prvej paródie. Po dvoch dňoch mlčania sa mladá mamička opäť prihovorila svojim fanúšikom na sociálnej sieti s ďalším ospravedlnením a dodatkom, že sa mieni pridať k pracovníkom v prvej línii. Ako informovala, v uplynulých hodinách mala kontaktovať ministerstvo zdravotníctva, pričom priblížila aj skutočnosti ohľadom platenia daní.

Vyjadrenie Dominiky v plnom znení

„Chcem sa touto cestou ešte raz ospravedlniť za to, že sme spolu s manželom boli neoprávnene zaočkovaní vakcínou proti Covidu. Je mi to ľúto vo vzťahu k všetkým ohrozeným skupinám a ďalším ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Dopustila som sa chyby, keď som si myslela, že len vypĺňame voľné miesta a nevyužité vakcíny. Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku Ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už MZ kontaktovala. Zároveň sa chcem vyjadriť k informáciám, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach (a niektorých médiach) a týkajú sa môjho platenia odvodov do zdravotnej poisťovne. Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 EUR. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2.2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím,“ napísala Cibulková.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/domicibulkova