10. januára vzbudila tenistka Dominika Cibulková vlnu pozornosti potom, čo sa spolu s manželom Michalom nechali zaočkovať proti koronavírusu. Mladá mamička tak urobila napriek skutočnosti, že aktuálne prebieha prvá vlna vakcinácie, pričom prednosť majú zdravotníci a rizikoví seniori.

Potom, čo sa voči Cibulkovej zdvihla vlna nevôle, sa športovkyňa ospravedlnila verejnosti s tým, že si neuvedomovala svoj omyl. “Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila,” sypala si popol na hlavu.

Následne sa k celej veci vyjadril aj premiér Igor Matovič či ministerstvo zdravotníctva, ktoré má na predmetné jasný názor. “Považujeme to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii,” uviedlo ministerstvo a následne vyzvalo Cibulkovú k brigáde v nemocniciach.

Ako sa zdá, podľa informácii Denníka N sa napokon Dominika predsa len ukáže v prvej línii, pričom s čínnosťou by mala začať už v stredu (19. januára). Pôsobiť by mala v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave, kde bude pomáhať zdravotníkom pri testovaní pod názvom Zachráňme spolu životy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: DennikN | Foto: IG/DomiCibulkova