Cibulkovej vykradli byt: Podľa analytika spravila fatálnu chybu!

Dátum:

Do luxusného bytu Dominiky Cibulkovej sa 18. septembra vo večerných hodinách násilne dostali dvaja zlodeji, ktorí si so sebou zobrali poriadny úlovok. Na zábery z bezpečnostných kamier sa pozrel odborník, ktorý sa nestačil diviť.

Dominika Cibulková sa s manželom Michalom a synčekom Jakubkom nachádzala v Toskánsku, pričom nešetrila aj zverejnenými zábermi na sociálnej sieti. Zlodeji využili dovolenku Navarovcov a zamierili si to na Dunajskú ulicu v bratislavskom Starom Meste, kde sa nachádza luxusný byt bývalej tenistky.

Zlodeji sa po byte prechádzali 45 minút a luxusné predmety si ešte aj vložili do dvoch strieborných kufrov, s ktorými odišli. Cena ukradnutého majetku sa odhaduje na viac ako 130-tisíc eur, pričom vykrádačom hrozí 10 až 15-ročné väzenie.

Na zábery z kamier sa najnovšie pozrel bezpečnostný analytik Tibor Vrábel, ktorý bol zhrozený. Za normálnych okolností zlodeji vniknú do objektu, vezmú všetko na dosah a utečú. ,,Ak by bol byt pod alarmom, nemohli by sa tam len tak prechádzať a prehľadávať všetky priestory a skúmať, či nie sú v stenách tajné skrýše. Alarm sa nedá poškodiť a ani vypnúť, takže ak by ho majiteľka bytu mala, určite by hneď upozornil políciu alebo súkromnú bezpečnostnú službu,“ vysvetlil pre sport24.pluska.sk.

Vrábel taktiež upozornil, že alarmy majú aj sirény, ktoré by okamžite zburcovali susedov. ,,Ak by bol byt pod alarmom a navyše aj napojený na signalizačný pult polície alebo SBS, nemohli by takto riskovať, pretože reakčný čas bezpečnostných zložiek je zvyčajne 5 až 10 minút,“ dodal. Je naozaj šokujúce, že Cibulková dostatočne nezabezpečila svoj byt, keď je všeobecne známe, že je milovníčkou luxusných značiek, ktoré stoja tisícky eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sport24.pluska.sk  |  Foto: IG/domicibulkova, FB/Polícia SR-Bratislavský kraj

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...