Asi nikomu netreba pripomínať staré známe pravidlá pre rozpoznanie revízora v električke, autobuse, či trolejbuse:

  1. Revízor so sebou nenosí žiadnu batožinu
  2. Po nástupe do vozidla si označí lístok
  3. Po nástupe do vozidla si nikdy nesadá
  4. Jednu ruku má vo vrecku (drží v nej odznak) a druhou sa pridržiava
  5. Ak nastupujú do vozidla 2 revízori, vzbudzujú dojem, že k sebe vôbec nepatria
  6. Revízormi sú prevažne muži, vo veku od 30 do 50 rokov

[sociallocker]

V týchto dňoch prichádza na svet potešujúca správa pre čiernych pasažierov, ktorí sa zdarma prevážajú mestskou hromadnou dopravou v Bratislave. Revízora už nebudete musieť identifikovať podľa vyššie spomenutých signifikácií. Bratislavský dopravný podnik vám to uľahčí. Okrem toho, že  na svojom webe dáva do pozornosti čísla spojov mestskej hromadnej dopravy, v ktorých sa kontrolóri pohybujú prioritne, obliekol svojich kontrolórov do novej rovnošaty.

Okrem pracovníkov prepravnej kontroly pripravil Dopravný podnik tento unifikovaný spôsob obliekania aj pre svojich vodičov.

Od septembra ich môžete stretnúť v svetlomodrých polokošeliach s červeným logom mestského dopravcu. Ide o testovaciu fázu, ktorá má trvať do konca mesiaca.

Toto opatrenie by malo na základe ľahšej identifikácie revízora prinútiť cestujúcich k väčšej disciplíne uhrádzania cestovného.

To, či takáto novinka prinesie ovocie v podobe vyššieho predaja cestovných lístkov, alebo naopak, sprehľadní situáciu čiernym pasažierom a podporí ich v ďalšom porušovaní cestovného poriadku, ukáže blízka budúcnosť.

fb_img_1473952867467

Zdroj | Foto: DPMB, Facebook

[/sociallocker]