Jana Bittó Cigániková je jednou z hlavných propagátoriek očkovania proti ochoreniu COVID-19. Sama sa dala vakcinovať hneď, ako to bolo možné. Najnovšie dala zaočkovať aj jedného zo svojich synov, pričom na sociálnej sieti oznámila dôvody svojho konania.

Členka koaličnej strany SaS sa dala zaočkovať vakcínou AstraZeneca ešte na začiatku marca. Fotografie zo svojho očkovania zverejnila aj na sociálnej sieti, aby jej občania uverili, že skutočne podstúpila vakcináciu. Cigániková tak neváhala, keď sa otvorila aj čakáreň pre deti od 12 rokov a okamžite prihlásila staršieho syna Nikolasa v troch okresoch.

Termín mu nakoniec potvrdili v Leviciach. ,,Tak ako všetky ostatné maminy, aj ja milujem svoje deti najviac na svete. Práve preto som syna, ktorý už teda vekovo spĺňa podmienky, dala zaočkovať vakcínou Pfizer. Urobila som to preto, lebo úprimne verím, že vakcína ho ochráni. Štúdie, ktoré som videla, hovoria o tom, že pri vzorke 22-tisíc a viac detí sa ukázalo, že vakcína je rovnako účinná ako pri dospelých,“ povedala vo videu odhodlaná politička.

37-ročná poslankyňa sa následne spýtala priamo svojho syna, či mal nežiadúce účinky vakcinácie. ,,Druhý deň som cítil trochu bolesť hlavy, ale v podstate nič,“ zareagoval Nikolas. Následne ešte dodal, že cítil silnú svalovicu v mieste vpichu. Synátor saskárky uviedol, že sa chcel sám dať zaočkovať, no vzápätí Cigániková priznala, že mu dohovárala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Janka B.C-Fungujúce zdravotníctvo  |  Video: Streamable.com