Ministerstvo zdravotníctva má pracovať na najväčšej reforme nemocníc za posledných 15 rokov. Je však zrejmé, že poslanci z koalície a opozície majú rôzne pohľady na plánované zmeny, ktoré majú zlepšiť kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Najnovšie sa o slovo prihlásila členka strany SaS.

Šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský nedávno predstavil návrh tzv. optimálnej siete nemocníc. Mnohé nemocnice by tak mali prejsť rozsiahlou transformáciou. Na plány ministra okamžite zareagovala strana Hlas-SD, ktorá upozornila, že za transformáciou sa skrýva snaha zatvoriť mnohé zdravotné zariadenia i pôrodnice.

Poslanec Richard Raši vyhlásil, že súčasná vláda chce zrušiť 22 nemocníc a 30 pôrodníc vo veľkých okresných mestách. Dokonca zverejnili zoznam, kde má dôjsť k výrazným zmenám. Na vyjadrenia politikov najnovšie zareagovala poslankyňa Jana Bittó Cigániková, ktorá nemala zľutovania. ,,Predstavitelia strany Hlas na svojej tlačovke o optimalizácií siete nemocníc bohapusto klamali. Dnes som im odpovedala a vyvrátila každé jedno z 22 klamstiev, ktoré z ich úst zazneli,“ napísala na sociálnej sieti.

Členka strany SaS vyčíta kolegom, že namiesto podpory iba šíria paniku, vymýšľajú si, a predovšetkým klamú. Občanov zároveň upozornila, že ešte nepadli žiadne vážne rozhodnutia, no vláda rozhodne nebude rušiť žiadne nemocnice. Podľa jej slov nebude ovplyvnená urgentná starostlivosť a dôležitým kritériom bude taktiež dostupnosť v súvislosti s pôrodnicami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo  |  Foto: FB/Janka B.C.-Fungujúce zdravotníctvo, Peter Pellegrini