Politika Cigániková odhalila tajný telefonát premiéra: Má žiakov za rukojemníkov?

Cigániková odhalila tajný telefonát premiéra: Má žiakov za rukojemníkov?

Konflikt kvôli návratu detí do škôl sa na politickej pôde poriadne vyostruje. Plány ministra školstva boli už niekoľkokrát nepodporené odborníkmi z Ústredného krízového štábu a do riešenia problému sa najnovšie zapojil aj samotný premiér. Členka SaS však stratila trpezlivosť a odhalila údajné zákulisie praktík Igora Matoviča.

Minister školstva Branislav Gröhling sa dlhé týždne snaží dostať deti do škôl, no jeho protipandemický plán bol už dvakrát zamietnutý Ústredným krízovým štábom. Je to pár hodín, čo velenie napokon prebral samotný premiér s tvrdením, že odmieta iba počúvať výhovorky z rezortu školstva, pričom plánuje niektoré školy otvoriť už 7. decembra.

Táto informácia nahnevala Janu Bittó Cigánikovú, ktorá prezradila, že koalícia má dohodu o neútočení, no Matovič ju verejne porušil. ,,…som sedela nedávno vedľa Braňa Gröhlinga, keď mu volal premiér s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. Vraj, ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem, za čo práve),“ tvrdí poslankyňa na sociálnej sieti.

Je však faktom, že ministrovi skutočne zamietli dva návrhy na otvorenie škôl, aj keď s plánom už súhlasili aj samosprávy i zriaďovatelia škôl. Gröhling mal totiž predložiť vypracovaný školský semafor i plán mobilných testovacích jednotiek na testovanie žiakov, ich rodičov i učiteľov, na čom trval predovšetkým predseda strany OĽaNO.

Cigániková v závere príspevku vyjadrila rozhorčenie nad správaním Matoviča, keďže má neustále útočiť na kolegov. Jeho vyjadrenie na adresu šéfa rezortu školstva považuje za mimoriadne nespravodlivé. ,,Je to jeden z najlepších ministrov, akých máme a som na neho úprimne hrdá,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo |  Foto: FB/Igor Matovic, Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo

Exit mobile version