Čísla hrôzy, ktoré vás šokujú: Tento status zverejnila Polícia!

Dátum:

V tú chvíľu, ako si sadneme za volant a naštartujeme svoje auto, a taktiež, ak si sadneme na bicykel alebo sa postavíme na kolobežku či prechádzame peši cez cestu, mali by sme sa sústrediť na 100 percent. Každá drobná nepozornosť nás, našich spolujazdcov či ktoréhokoľvek účastníka cestnej premávky môže stáť život. Alebo minimálne nejaké tie nepríjemné rozhovory s policajtmi či inými účastníkmi nehody.

Žiaľ, ani napriek neustálym prosbám zo všetkých strán, mnohí nerešpektujú predpisy, podceňujú horšiu viditeľnosť, zlý stav vozovky alebo požívajú alkohol pred jazdou. Prípadne sú proste len arogantní a myslia si, že práve im sa nič nemôže stať. No, veru, môže. Za všetko hovorí aj status policajného zboru Českej republiky, ktorým v skratke bola bilancovaná situácia na českých cestách v roku 2021.

Podľa neho riešili policajti v priemere každých 5,29 minúty jednu dopravnú nehodu (a koľko sa ich ešte vyrieši bez nich, že…), teda 272 denne. Každých 18,64 hodiny došlo k usmrteniu účastníka cestnej premávky, teda v priemere viac ako jedna zbytočná smrť denne. A každú hodinu vznikajú škody za viac ako 760-tisíc českých korún (cca 30-tisíc eur). Našťastie, tomuto všetkému sa dá predísť. No, žiaľ, mnohí i tak riskujú nehody, zranenia, smrť, pobyt vo väzení či značné škody na majetkoch.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Policie ČR (@policiecz)

Zdroj | Foto: Instagram/policiecz

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...