Na pondelkovom a utorkom súdnom pojednávaní s Dobroslavom Trnkom zazneli viaceré zaujímavé slová. Okrem iného prehovoril aj ex generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ktorý si zaspomínal na to, ako jemu a Robertovi Ficovi pustil trnka úryvok z nahrávky Gorila.

Súdne pojednávanie s Dobroslavom Trnkom pokračovalo aj v utorok a najbližšie bolo odročené na nasledujúci pondelok. Obžalovaný bývalý generálny prokurátor vypovedá vo veci skrývania nahrávky Gorila v trezore po dobu 7 rokov. Na súde vypovedal aj ďalší bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ktorý opísal dlho očakávané detaily o nahrávke Gorila.

Na súde uviedol, že v roku 2008 alebo 2009 mu pred voľbami zavolal Trnka so slovami, že vtedajší premiér Fico ho nechcel prijať, no on by sa s ním rád stretol. Rovnako mu mal samotný Fico potvrdiť, že Trnka sa domáha stretnutia. “Opakovalo sa to asi dva- alebo trikrát, už mi to liezlo na nervy. Tak som povedal, že tak ho prijmi, možno to je niečo dôležité. Povedal, že ho prijme, keď tam budem ja,” povedal podľa Denníka N Čižnár. Zo stretnutia však nebol nadšený, keďže išlo o večerné hodiny a pociťoval únavu.

Vypovedal, že na stretnutí sa nachádzal najprv len s Ficom a o chvíľu prišiel aj Trnka s laptopom. Po pustení krátkej nahrávky spoznal hlas Határa, Ficovho vtedajšieho asistenta, ktorý vybavoval sponzorský príspevok pre stranu Smer. Druhým mužom na nahrávke bol Haščák. “Pán premiér povedal: ‚Postav sa a vypadni‘, ale bolo to povedané drsnejšie, ja to poviem pekne,” priblížil aj následnú Ficovu reakciu.

Čižnár dodal, že dodnes ľutuje, že sa na stretnutie nechal nahovoriť. Trnka vo svojej výpovedi pripustil, že mal nahrávku s Határovým hlasom, no odmietol, že by ju prehrával Ficovi z USB kľúča so slovami, že Fico ho nikdy z kancelárie nevyhodil. Rovnako stretnutie poprel vo výpovedi aj Fico. Situáciu okomentoval na sociálnej sieti aj Igor Matovič: “Takto si tu žijeme,” podotkol.
Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Igor Matovic │ Foto: YT/Aktuality.sk, Denník N, FB/Robert Fico