Po samovražde Milana Lučanského ministerstvo spravodlivosti prisľúbilo, že sa postará o dôkladné prešetrenie jeho smrti. V tejto chvíli je už vytvorená šesťčlenná kontrolná komisia, ktorá bude mať prístup k odpovediam na pálčivé otázky. 

Ministerstvo pred pár hodinami zverejnilo niektoré dôležité dokumenty, ktoré potvrdzujú, že v prípade Milana Lučanského nedošlo k zraneniam spôsobeným cudzím zavinením, ale zodpovedajú aj iné naliehavé otázky o jeho samovražde. Komisia, ktorá celý incident úmrtia prešetrí, je pritom zložená z poslancov koalície i opozície, pričom ide o Juraja Krúpu (OĽaNO), Milana Laurenčíka (SaS), Petru Hajšelovú (Sme rodina), Mariána Saloňa (Smer-SD), Mariana Kotlebu (ĽSNS) a Denisu Sakovú (Hlas-SD).

Práve Juraj Krúpa sa však po prvom spoločnom zasadnutí poriadne obul do strany Smer.Zahanbujúca až šokujúca je, bohužiaľ, aktuálna snaha oboch strán SMERu dostať sa opäť k moci doslova cez mŕtvoly. Ak sa niekto mohol obávať výpovede bývalej pravej ruky Roberta Kaliňáka, boli to práve predstavitelia strán SMERu,” uvádza so slovami, že práve za vlády Roberta Fica získala mafia takú moc, že skorumpovala aj ľudí, ktorí pôvodne konali svoju prácu poctivo.

Dnes táto chobotnica zneužíva osobnú tragédiu Milana Lučanského na to, aby zastavila odhaľovanie pravdy a nastolenie spravodlivosti. Milan Lučanský je obeťou obludnej korupcie, ktorá Slovensko prerástla,” pokračuje. Zdôrazňuje tiež, že Lučanský skončil vo väzbe po rozhodnutí súdu, nie koalície. “Milan Lučanský nebol vo väzbe z vôle vlády, ale na návrh vyšetrovateľov a na základe riadneho rozhodnutia súdu. Orgány činné v trestnom konaní sme odpolitizovali, zatiaľ čo v minulosti ovládal políciu organizovaný zločin a mafia bola prerastená štátnymi inštitúciami, o čom vypovedá množstvo dôkazov a svedectiev,” uvádza na záver.

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla i údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných záznamov väznice. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti │ Foto: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, YouTube/SME