Slovenských i českých fanúšikov veľmi zarmútilo, keď populárna kapela Nightwork v roku 2013 oznámila koniec pôsobenia. Hudobníci sa snažili byť opatrní a pred verejnosťou nezverejňovali svoje nezhody. Jeden z nich sa však s odstupom času rozhodol prezradiť, čo bolo kameňom úrazu.

Česká kapela Nightwork, zložená z Jakuba Prachaře, Vojtěcha Dyka, Františka Soukupa a Jana Maxiána, po šiestich rokoch napokon prerazila. Prelomovou sa stala kontroverzná skladba ,,Já jsem gay“, pričom predstavili ešte šokujúcejší videoklip. Dvaja členovia hudobného zoskupenia sa totiž pred kamerou bozkávali.

Nasledovali ďalšie úspešné single spojené s koncertnými turné, no medzi hudobníkmi malo dochádzať ku konfliktom už dva roky pred oficiálnym rozpadom. Mnohí fanúšikovia špekulovali, že dôvodom nedorozumení bol vzťah Dyka s herečkou Tatianou Vilhelmovou. Netajila sa totiž tým, že ju uletené klipy s vtipnými textami nechávajú chladnou. V rovnakom čase sa mal dať dokopy aj Prachař s modelkou Agátou Hanychovou, ktorú priaznivci Nightworku taktiež obvinili z vyvolávania zbytočných hádok.

S inou verziou však nedávno prišiel František Soukup, ktorý bol jedným zo zakladateľov obľúbenej skupiny. Prezradil, že ich posledný koncert v O2 Aréne aj spoluprodukovali. Dokončoval rozpočet, keď si všimol položku ,,ostatné“, ktorá ho zaujala a neváhal sa spýtať producenta, o čo konkrétne ide. ,,To bola položka za desiatky tisíc korún. A on povedal… On koktal tak trošku… On, že to sú drogy. Tak sa pýtam, kto to mal. ,,Všetci okrem teba“,“ otvorene povedal v českom programe 7 pádů Honzy Dědka. Moderátor sa spýtal, či sú práve drogy za rozpadom kapely a Soukup s úsmevom prikývol. ,,No fakt, to je posledné vyúčtovanie,“ dodal.

Talentovaný skladateľ si zrejme pri tomto vyjadrení neuvedomil, že ide o vážne obvinenie, pričom sa od svojich dlhoročných kamarátov dištancoval a prakticky ich hodil cez palubu. Pokojne by jeho slová mohli mať aj súdnu dohru za poškodenie povesti. Na rozhovor v televízii už zareagoval bývalý manažér skupiny Filip Šmíd, ktorý kontaktoval český portál Extra.cz. Z obvinenia na muzikantov bol pobúrený. Podľa jeho slov išlo iba o nadnesený vtip, pričom nevypálil dobre. Slová o drogách absolútne popiera.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: prima.iprima.cz, extra.cz  |  Foto: YT/7 pádů Honzy Dědka, TV JOJ, TV Markíza, FB/Nightwork (Official)