Predvolebná kampaň sa v posledných dňoch poriadne zvrháva. Fyzická potýčka medzi Igorom Matovičom a Robertom Kaliňákom nie je jediným incidentom, ku ktorému došlo na verejnosti. Aj tentokrát sa do konfliktu zapojil člen strany OĽANO a priatelia, pričom musí niesť vážne následky.

K incidentu došlo v sobotu (16. septembra) na Švabinského ulici v bratislavskej Petržalke. Na mieste sa nachádzalo auto, ktoré bolo jasné označené ako vozidlo strany OĽANO a priatelia. Jeden z jej členov hovoril do megafónu, pričom občanov informoval o nadchádzajúcich parlamentných voľbách a nevynechal ani kritiku strany Smer-SD.

Okolo auta sa prechádzal 26-ročný študent Tomáš Holkovič, ktorý mal na sebe tričko s názvom ,,My vás mafii nepredáme“. Po pár minútach sa pustil do slovnej prestrelky so straším mužom a následne mu uštedril dve rany päsťou do tváre. Vzápätí nasadol do ,,oľanáckeho“ auta a celá posádka odišla.

K celému konfliktu sa nádejný politik vyjadril na sociálnej sieti. „Napriek tomu, že ten pán mi 4-krát napľul priamo do tváre, očí a úst, sa ospravedlňujem za svoju reakciu. Hneď po incidente som požiadal o stiahnutie z kandidátky,“ uviedol vo videu samotný Holkovič, ktorý sa nachádzal na 44. mieste na kandidátke.

Igor Matovič k tejto udalosti zvolal tlačovú konferenciu, pričom vyhlásil, že správanie Roberta Kaliňáka spustilo vlnu násilia. Podľa jeho slov rešpektuje rozhodnutie kandidáta. Voličov ubezpečil, že by ho stiahol z kandidátky, ak by takémuto rozhodnutiu nedospel sám. ,,Odsudzujeme násilie. Fyzické násilie v slušnej spoločnosti nemá miesto,“ uviedol šéf strany OĽANO a priatelia, ktorý bol sám nedávno účastníkom fyzického konfliktu.

Video z konfliktu si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Branislav Becík