Počas dnešného rána privítali Kvetka Horváthová a Tomáš Juríček v markizáckom Teleráne samotného premiéra, ktorý hovoril o celoplošnom testovaní. Otázky mohli dávať aj samotní občania, ktorí sú zmätení z mnohých nariadení meniacich sa takmer každý deň.

Už o pár hodín sa na takmer celom území Slovenska uskutoční celoplošné testovanie, no mnohé samosprávy bijú na poplach, keďže im chýbajú stovky zdravotníkov. Hrozí, že niektoré odberné miesta tak nebudú môcť byť otvorené.

Mnohí občania sa tak obávajú, že sa nestihnú otestovať. ,,Predpokladám, že ak zdravotníci neprídu do odberných miest, budeme musieť nechať zatvorené obchody a prevádzky ďalší týždeň, dva, dovtedy, kým ľudia nebudú mať možnosť sa pretestovať,“ zareagoval na obavy Slovákov predseda strany OĽaNO.

Podľa slov premiéra bude celonárodné testovanie neúspešné, ak do štvrtiny odberných miest neprídu zdravotníci alebo sa testovania zúčastní málo ľudí. V takom prípade bude nutné zaviesť na celom Slovensku tvrdý lockdown. Matovič zároveň upozornil našincov, že musia byť zodpovední aj v prípade, ak dostanú negatívny certifikát.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: FB/Teleráno