Domáci maznáčikovia nie sú len veci, ktoré vám voľne pobehujú po záhrade, no v drvivej väčšine sa stávajú regulérnymi členmi rodiny. Držia nad vami ochrannú labku dlhé roky, avšak viete, čo cítia, keď sa blíži ich posledný výdych?

Psíky, mačky, ale aj ostatné zvieratá sú cítiacimi bytosťami, ktoré sa neraz naviažu na svojich majiteľov. Vo vašej blízkosti prežívajú dlhé roky, no keď sa blížia ich posledné minúty, mnohí sa rozhodnú zvieratku uľahčiť odchod zo sveta tým, že ho vezmú k veterinárovi, ktorý ušetrí jeho trápanie a jednou injekciou ho humánne uspí.

Práve v tomto bode však robí podľa veterinárov väčšina majiteľov obrovskú chybu, keď sa snažia bolestivému pohľadu na odchod ich dlhoročného spoločníka vyvarovať. Ten ich totiž zmätene hľadá po miestnosti a je tak vystavený obrovskému stresu či strachu.

Istá Jessi Dietrich sa totiž doktora opýtala, čo robia zvieratá v posledných momentoch svojho života a jeho odpoveď zverejnila na sociálnej sieti Twitter: “Povedal, že keď zvieratá uspáva, tak 90 % z majiteľov vlastne nechce byť v miestnosti, keď im dáva injekciu, takže sa zvieratá v ich posledných chvíľach zúfalo rozhliada a hľadajú svojich majiteľov.” Ona sama totiž bola so svojim psíkom do posledného výdychu, kedy ho obklopila všetkými jeho obľúbenými hračkami a spala pri ňom zabalená v deke.

Príspevok mladej ženy zdieľalo viac ako 40 000 užívateľov sociálnej siete, pričom ho okrem iných komentovala aj iná lekárka z veterinárnej ordinácie: “Musím povedať, že 80 % majiteľov tam chce byť! Ale my im dávame injekciu, aby sme ich najskôr uspali (vlastne anestetikum), takže prechodné štádium je oveľa pokojnejšie a keď majitelia nechcú byť pri eutanázii, sú s nimi aspoň než zaspia,” napísala.

Zdroj: Twitter