Titanic mala byť nepotopiteľna loď, zatiaľ čo Severná Kórea (KĽDR) je zrejme najizolovanejší štát na svete, ktorý oficiálne vznikol až 36 rokov po potopení sa Titanicu. Čo tedamôž mať spoločné?

Mnohí z nás sa pre zaujímavosť niekedy zavŕtali do nekonečných vôd internetu aby zistilo, čo sa udialo vo svete alebo u nás doma v deň ich narodenia. 15. apríla 1912 ale žiaden aktuálne žijucí Slovák nežil a celkovo na svete 112-ročných ľudí veľa asi nie je.

Čo sa teda stalo 15. apríla 1912?

Jedna udalosť asi napadne mnohým ľuďom. Bol to deň potopenia azda najslávnejšieho zámorského parníku. 14. apríla krátko pred polnocou Titanic narazil do ľadovca a 15. apríla v ranných hodinách sa obrovská loď stratila pod hladinou Atlantického oceánu.

Čo sa ale ešte stalo v tento deň? V rovnaký deň ako cca 1500 ľudí na palube Titanicu prišlo o život a tisíce pozostaých prišli o člena (členov) rodiny, sa pre zmenu narodil o tisíce kilometrov ďalej istý Kim Il Sung.

Kim Il Sung bol pritom od založenia krajiny v roku 1948 až do smrti v roku 1994 čelným predstaviteľom Kórejskej ľudovo demokratickej republiky. Jeho synom bol Kim Čong-il a vnukom je Kim Čong-un, aktuálny vodca KĽDR. Celkom paradox, že sa to udialo v rovnaký deň.

Zdroj: Hitky | Foto: Depositphotos