Vyhrotená situácia na Slovensku stále vyvoláva množstvo otáznikov a jeden z nich sa pokúsila objasniť aj odborníčka na neverbálnu komunikáciu Nora Lauková, ktorá pre TV Noviny vysvetlila, čo je za úsmevom Roberta Fica počas podávania demisie.

Vtedajší premiér Robert Fico a jeho nástupca Peter Pellegrini od začiatku na základe mimiky a úsmevu pôsobili pobavene a sebaisto, čo z hľadiska protokolu by nemalo byť prípustné pri situácii, ako je podávanie demisie. Obaja sa mali tváriť konzervatívne a vážne ako to bolo vidieť po príchode prezidenta Andreja Kisku a počas celého jeho prijímania demisie. Robert Fico po pristúpení podal ruku ako prvý a pri výmene protokolárnych listín prišlo vraj k veľkej agresivite a hnevu, čo značila zdvihnutá tvár a ramená expremiéra. Dotykom pána prezidenta ľavou rukou vyjadril Fico postoj, že neodchádza a určite o ňom budeme ešte počuť.

“Ficov úškrn”, ktorý sa stal virálnym je jednoznačná póza, ktorú dokážu prečítať intuitívne všetci ľudia a podľa odborníčky je v kontraste, ako by sa mal zachovať v situácii, kedy zomreli dvaja ľudia.

Zdroj|Foto: Tvnoviny.sk