Premiér Igor Matovič sa už niekoľko posledných dní záhadne drží ďalej od verejnosti. Hoci v minulosti zvykol písať denne viacero statusov a zvolával pravidelné tlačové besedy, teraz je všetko inak a o predsedovi vlády nie je počuť.

Už od svojho nástupu do funkcie je premiér SR viac ako otvorený komunikácií so svojimi voličmi prostredníctvom sociálnych sietí. Pravidelnou aktivitou sa stali aj rozsiahle tlačové besedy a denne pribúdali na Facebooku viaceré statusy Igora Matoviča. V posledných dňoch však došlo v správaní politika k nečakanej a záhadnej zmene.

V čase, keď má Slovákov čakať veľký lockdown, a keď o vážnej situácií v krajine hovorí aj Zuzana Čaputová, sa premiér stiahol z očí verejnosti. Predčasne odišiel aj z pondelkového rokovania vlády, ktorá sa zaoberala nastávajúcimi opatreniami a neobjavil sa ani na tlačovej besede. O dôvodoch náhleho odchodu nevie nič ani Veronika Remišová: „Premiér svoj odchod nevysvetlil, konflikt nebol v zásade žiadny, efektívne sme rokovali,“ uviedla pre Nový Čas.

Rovnako netuší nič viac ani Richard Sulík. Minister Milan Krajniak ale napokon objasnil, čo sa udialo: „Minister obrany aj premiér mali ďalší program, preto odišli skôr,“ vyzradil. Dodal, že za odchodom premiéra z rokovania určite neboli nezhody v hlasovaní: „Hlasovalo sa až po jeho odchode, čiže premiér nemohol byť prehlasovaný,“ doplnil na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Igor Matovic