Predseda strany Smer-SD má zrejme opäť nepríjemné zdravotné potiaže. Robert Fico mal totiž hneď v pondelok ráno skončiť v bratislavskej nemocnici. Anonymný zdroj prezradil, s akými problémami vyhľadal lekárov. Táto diagnóza môže byť veľmi vážna.

Robert Fico (55) prežíva od začiatku roka mimoriadne náročné obdobie, ktoré sa mohlo podpísať aj pod jeho opäť sa zhoršujúci zdravotný stav. Po zdrvujúcej prehre Smeru vo voľbách, v ktorých však stranu nereprezentoval samotný Fico, sa musel zmieriť so sedením v opozičnej lavici. Napokon malo dôjsť k nezhodám s Petrom Pellegrinim, ktorý sa rozhodol odísť spolu s ďalšími 10 členmi a založiť si vlastnú stranu Hlas – sociálna demokracia.

Nevedno, či práve oslabenie vlastnej moci a odchod dlhoročných spolupracovníkov stoja za podlomeným zdravím expremiéra, no ten podľa infomrácií Plusky skončil hneď v pondelok ráno v bratislavskej nemocnici, kde bol nútený vyhľadať lekársku pomoc. Za všetkým majú byť údajne opätovné problémy so srdcom. Len nedávno pritom expremiéra prichytili v bojnickom bare, kde si užíval spoločnosť mladých žien.

Má fibriláciu,” uviedol na rovinu anonymný zdroj. K novým skutočnostiam ohľadne Ficovho zdravotného stav sa hovorca strany Ján Mažgút nevyjadril. Isté však je, že fibrilácia predsiení je diagnóza, ktorú neradno podceňovať. Môže totiž viesť k vzniku krvnej zrazeniny a spôsobiť mozgovú porážku. Fibrilácia pritom postihuje ľudí s vysokým krvným tlakom, chorobami srdca, s vrodenými srdcovými chybami, no aj po cukrovke či užívaní alkoholu alebo povzbudzujúcich liekov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Robert Fico, YouTube/SME