Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v najbližších dňoch plánuje otvoriť školské jedálne. Túto informáciu už potvrdil aj samotný minister Branislav Gröhling. Týmto opatrením sa má pomôcť predovšetkým sociálne slabším skupinám Slovákov.

Minister školstva po rokovaní vlády oznámil, že školské jedálne sa čoskoro otvoria, pričom musí byť zabezpečená dezinfekcia priestorov, a zároveň budú platiť prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. ,,Je to pozitívna správa hlavne smerom k sociálne vylúčeným spoločenstvám, pre ktoré sme sa snažili veľmi urýchlene a nejakým spôsobom vyriešiť ich stravovanie,“ uviedol na tlačovej konferencií Gröhling.

Po zverejnení tejto informácie sa však strhla vlna kritiky zo strany Slovákov, ktorí toto rozhodnutie považovali za nesprávne. ,,Takže naše deti sa majú učiť doma a potom sa majú ísť najesť do jedálne medzi iné deti bez rúška? To má aký zmysel? Veď nákaza sa ešte viac rozšíri a nikdy sa nestratí,“ napísal jeden z nahnevaných rodičov.

Na hnev občanov zareagovala politická strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá upozornila, že nejde o povinnosť, ale možnosť otvoriť školské kuchyne. Rozhodnúť má o tom samotný zriaďovateľ v spolupráci s hlavným hygienikom Jánom Mikasom. ,,Je to opatrenie pre tie DOMOVY DȎCHODCOV, ktorým dodávali jedlo školské jedálne, keďže zriaďovateľom oboch je obec či mesto,“ uvádza sa vo vyhlásení na sociálnej sieti.

SaS zároveň upozorňuje na nasledovné:

  • Prosím vás, nikto nebude posedávať v jedálňach! Bude sa variť, vydávať a rozvážať!
  • Všetko je na posúdení zriaďovateľa, či chce takúto prevádzku otvoriť
  • Jedálne budú musieť spĺňať vysoké hygienické štandardy

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com, Facebook/Sloboda a Solidarita  |  Foto: markiza.sk, Pixabay