Koronavírus sa napriek svoju rozšíreniu v dospelej populácií postaral už aj o niekoľko detských vyhasnutých životov. Pred pár hodinami potvrdili vo Veľkej Británii smrť zdravého, len 13-ročného chlapca.

V Anglicku potvrdili úmrtie ďalšieho detského pacienta, ktorý podľahol ochoreniu COVID-19, spôsobenému koronavírusom. Len 13-ročný Ismail Mohamed Abdulwahab zomrel v pondelok ráno na dýchacie ťažkosti v nemocnici v Londýne celkom sám po tom, ako mu bol potvrdený pozitívny test na vírus.

Počas posledných minút života nemohol byť pri jeho posteli nikto z príbuzných kvôli riziku nákazy. Vedenie školy, v ktorej pôsobil jeho starší brat, už vyjadrilo úprimnú sústrasť. “S hlbokým zármutkom oznamujeme, že mladší brat jedného z našich učiteľov zomrel toto ráno po infekcií Covid-19. Ismail mal len 13 rokov a nemal žiadne zdravotné ťažkosti. Zomrel smutne bez svojej rodiny,” píše sa podľa Independent.

Škola už zbiera potrebné financie, aby sa mohol uskutočniť pohreb chlapca. Prípad jeho úmrtia je o to zarážajúcejší, že nemal žiadne zdravotné ťažkosti a pred prepuknutím vírusovej nákazy bol celkom zdravý. Za posledných 24 hodín pritom v krajine skonalo takmer 400 pacientov vrátane 19-ročného muža, ktorý bol do hospitalizácie taktiež zdravý. Úprimnú sústrasť rodine. V Portugalsku pred pár hodinami podľahol vírusu len 14-ročný športovec Vitor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: independent.co.uk │ Foto: YouTube, Twitter