Mimoriadne vážna situácia v slovenských nemocniciach znepokojuje aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré dvíha varovný prst a ľudí vyzýva k opatrnosti. Na nerešpektovanie opatrení dopláca okrem rizikovej populácie najmä personál nemocníc, ktorý strávi vianočné sviatky priamo na oddeleniach.

V trnavskej nemocnici na ÁRE pre pacinetov s koronavírusom leží aj 32-ročný muž pracujúci v oblasti IT. Pre televíziu JOJ poskytol bolestivý rozhovor o priebehu svojej choroby. „Ma iba škrabkalo v hrdle, to je celé. Potom som ležal 8 dní v 39 horúčkach. Nakoniec som začal vykašliavať krv, hlien, vtedy bolo zle. Príviezli ma sem, diagnostikovali mi zápal pľúc, ktorý ma môže zabiť,“ povedal s pomocou dýchacieho prístroja budúci otecko Roman, pričom v marci sa stane prvýkrát oteckom.

Zdravotnícky personál sa o pacientov s ťažkým priebehom ochorenia stará deň i noc a Vianoce si odslúžia priamo v nemocnici. „Tak napríklad 24. (decembra) mám dvadsaťštvorku (pozn. red. 24-hodinovú pracovnú smenu), tu na oddelení, takže moje Vianoce budú tu,“ povedala pre TV JOJ zdravotníčka. Okrem množstva nových pacientov sa pritom v nemocnici momentálne nachádza aj spisovateľ Jozef Banáš, ktorého dcéra Adela sa spolu s manželom Viktorom Vinczem prihovorila širokej verejnosti TÝMTO odkazom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: TV Joj, MZ SR | Video: streamable.com | Foto: FB/ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky