Covid štatistika: Dobré správy na víkend, pozitivita výrazne klesla!

Dátum:

Slovensko sa zobudilo do negatívneho víkendu, kedy štatistiky ochorenia koronavírusu vykazujú mimoriadne priaznivé čísla. Zodpovednosť národa a s ňou spojené vianočné návštevy a oslavy sa však na krivke počtu nakazených odrazia až o niekoľko dní.  

Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 1 041 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov, a to z celkového počtu 4 249 ukončených vyšetrení. Antigénnymi testami pribudlo 199 prípadov, z celkového počtu 3 337 odobratých vzoriek za včerajší deň.

V Trenčianskom kraji, v ktorom bola dokonca celá nemocnica prerobená pre výlučne kovidových pacientov, pribudlo za včerajší deň najviac prípadov (251). Nasleduje Košický kraj (237), Prešovský (208), Bratislavský (114), Žilinský (66), Banskobystrický (65), Trnavský (65) a Nitriansky (35). Medzi novými pacientami je pritom 501 mužov a 540 žien.

V nemocniciach je hospitalizovaných 2 519 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 2 255 ľudí. Na JIS je 183 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 197 osôb.
Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 nevzrástol o žiaden prípad. Celkový počet úmrtí „na Covid“ ostáva 1 732 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 429. Pribudlo 1 285 vyliečených pacientov, celkovo sa z ochorenia zotavilo 116 948 ľudí.

Ministerstvo zdravotníctva však dodáva, že náhle zníženie čísiel v štatistike sa očakávalo, a to nie vďaka protipandemickým opatreniam. V dňoch od 24. – 26. decembra ministerstvo avizovalo tento priebeh z dôvodu plánovaného „oddychu“ personálu: „Nejde o zlepšenie situácie, ale len o krátke „nadýchnutie“ a zaslúžený odpočinok pre tých, ktorí ich denne spracúvajú počas celého roka. Takisto pre tých, ktorí odbery zabezpečujú, ale aj pre tých, ktorí úmrtia s podozrením na ochorenie COVID-19 pitvami vyhodnocujú.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: pixabay.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

ŠOKUJÚCA SPRÁVA! Zomrela česká herecká legenda!

Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa...

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...