Už 38-ročný slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je asi našim najlepším brankárom v ére samostatnosti. To dokladujú stovky štartov v NHL a vysoká úspešnosť zákrokov behom celej kariéry.

Naposledy hral ale v apríli, v lete mu skončil kontrakt v NY Rangers a sám deklaroval, že jeho prioritou je pokračovať v zámorí. Ak mal nejaké ponuky z Európy, tak nad nimi nepremýšľal. V NHL ho ale dlho nikto neangažoval.

To sa zmenilo začiatkom novembra a Halák sa tak priblížil snu, ktorým bolo dosiahnutie 300 víťazstiev v zápasoch NHL. Chýba mu ich šesť. Ako ale informoval aj denník Pravda na svojom webe, po dvoch týždňoch na skúške v Caroline sa hráč a organizácia dohodla na konci spolupráce. Za tú dobu len trénoval a nebol ani v zápasovej nominácii.

„Bola to pre neho neľahká pozícia. Myslím, že si napokon uvedomil, že je ťažké robiť podobné rozhodnutia, keď už máte rodinu a podobne,“ naznačil Halákove dôvody kouč Caroliny. Kde a či vôbec bude jeho kariéra pokračovať, uvidíme. Mnohí by určite uvítali, ak by sa rozhodol vrátiť do Európy a následne sa ešte v Česku vrámci MS 2024 rozlúčil aj s reprezentačným dresom. Ten neobliekol od ZOH 2014.

Zdroj: Pravda | Foto: X/New York Rangers