Po minulotýždňovom štvrťfinálovom zápase s Wolfsburgom, to mal Real Madrid namierené k vypadnutiu. Vo včerajšej odvete musel ukázať, že si postup medzi štvoricu najlepších futbalových klubov Európy zaslúži.

[sociallocker]A podarilo sa mu to! Najúspešnejší klub európskych pohárových súťaží za to môže vďačiť svojej najväčšej hviezde. Portugalský futbalový mág opäť ukázal nadľudský výkon. Po minulotýždňovej prehre 0:2 to s Realom Madrid nevyzeralo ružovo. Zakročiť musel Cristiano Ronaldo. Fenomenálny futbalista zaznamenal hattrick a vďaka jeho trom gólom Real Madrid postúpil po výhre 3:0 ďalej.

Nemeckému Wolfsburgu zostali oči pre plač. Malý klub vo veľkej Lige majstrov predvádzal sympatické výkony, ale narazil na génia menom Cristiano Ronaldo. Kým v prvom zápase si slávny veľkoklub ani neškrtol, odveta v Madride už bola z iného cesta – Real prestrieľal nemecký klub 16:9, pri držaní lopty vyhral v pomere 56 % ku 44 %, na rohové kopy 12:4. Vo všetkých dôležitých ukazovateľoch bol kráľovský klub zo španielskej metropoly lepší a zaslúžene postúpil medzi kvarteto najlepších v Európe.

“Góly sú v mojej dna”

CRISTIANO RONALDO

Cristiano Ronaldo sa po zápase vyjadril jasne a stručne: Góly sú v mojej DNA. Portugalská hviezda má najväčší podiel na postupe Realu Madrid do semifinále Ligy majstrov, keďže celkovo v súťaži zaznamenala tri štvrtiny madridských gólov. Kým v Lige majstrov sa Realu darí, v španielskej lige okupuje až tretie miesto, čo je pre najúspešnejší a najslávnejší európsky klub slabota.

Ostatné semifinálové miestenky sa rozdajú dnes. Benfica hostí Bayern a Atlético v šlágri kola obhajcu trofeje Barcelonu. Dúfajme, že budeme svedkami rovnako kvalitného zápasu ako medzi Realom Madrid a Wolfsburgom.

Zdroj/Foto: uefa.com [/sociallocker]